Web Tasarım Ankara

İnternet ortamının sağladığı en önemli hizmetlerden biri de elektronik ticaret yapma imkanının kazandırılmış olmasıdır. Başkentimizde e -ticaret faaliyetinde bulunan ya da bulunacak kurum ve kuruluşlara web tasarım Ankara bölgesi genel hizmetini Övünç Güven Ersoy Tasarım Ajansı kapsamında sunmaktayız. 18 yıllık bir deneyimle sürdürdüğümüz web tasarım İzmir bölgesi genel hizmetini Ankara ve İstanbul bölgesine genişletmiş bulunmaktayız.

Web Tasarım Ankara bölgesi genel hizmetimizi tanıtmadan önce, E-Ticaret ve firma ilişkisini açıklamakta ve günümüzde klasik anlamdaki ticaretin dijital dünyaya evrilmesinin faydalarının neler olduğunu genel boyutuyla gözden geçirmekte yarar görmekteyiz.

web tasarım ankara

Firmalar, klasik mağaza ortamlarında ürün veya hizmetlerini sunmak yerine, sanal dünyada çok daha düşük maliyetlerle tanıtım yapma ve satış olanaklarına kavuşmuşlardır. E-ticaret platformları kullanarak, firma maliyetlerini artıran personel giderleri ile bina ve tesis kiralama, elektrik su v.b. idari masraflardan tasarruf sağlanmıştır. Kiralanacak bir depo ortamı kullanılarak hatta buna dahi gerek duyulmaksızın doğrudan üreticiden ürünlerin pazarlaması ve satışı mümkün hale gelmiştir.

İnternet ortamında faaliyette bulunabilmek için mutlaka bir siteye sahip olmanız gerekmektedir. Dolayısıyla pazarlama ve satışını yapmak istediğiniz ürünleri burada ihtiyaç sahiplerine sunma imkanınız olur. İşte bu hizmetlerin yerine getirilmesi de web tasarım ajanslarının çalışma alanına girmektedir.

Sektörde benzer ürün ve hizmetleri sunan başka firmaların da bulunacağı dikkate alındığında bir rekabet ortamının doğması kaçınılmazdır. Bu, şu anlama gelmektedir. Sitenizde ürünlerin tanıtımını gerçekleştirirken önce kurumsal kimliğiniz ile müşterilerde güven duygusu oluşturmanız gerekmektedir. Bu durum ise, ürün, hizmet ve markalarınızın tanıtımının etkin görselliklerle, farklı teknik özelliklerin ön plana çıkarılması suretiyle ve doğru slogan veya mesajlarla verilmesini gerektirir. İlk olarak firma ürün ve markaların tanıtımı için bir kurumsal kimliğin oluşturulmasıdır. İkinci adım ise logo tasarımı yapılarak markalaşmanın etkinleştirilmesidir. Bu çalışmalar tasarım firmalarının yapması gereken en temel çalışmalar olup Ankara bölgesi hizmeti için Övünç Güven Ersoy Tasarım Ajansımız tarafından başarılı bir şekilde yerine getirilmektedir.

web tasarımı

Web sitesinin güncel ve son teknolojik gelişmelerle desteklenmiş olması da gerekir. İhtiyaç sahipleri dijital ortamda ihtiyaçlarına yönelik ürün veya hizmetlere ulaşmak için sadece masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar kullanmak zorunda değillerdir. Sitenizin her türlü mobil kullanım hizmetlerinde görüntülenebilir olması çok önemlidir. Her zaman ve her yerde ulaşılıp, görüntülenebilir olmalıdır. Aynı zamanda iletişim kurup satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecek uygun yapıda olmalıdır.

İnternet kullanıcılarının arama motoru olarak kullandığı platformlar, sitelerin son teknolojiye uygun yapıda olup olmadıkları ve web sitesi içerik yönetiminin ne derece etkili olduğunu, kullanıcı hareketlerinden değerlendirerek bir sonuç üretirler. Bu sonuç aslında sektörde rekabet içerisinde olduğunuz diğer firmalardan daha önce ya da daha sonra görüntülenmenize imkan sağlayacaktır. Bir çok tasarım ajansı henüz bunun farkında bile olmayabilir.

web tasarımı

İnternet kullanıcıları bir anahtar kelime kullanarak ihtiyaç duyduğu konuya ulaşmak ister. Arama motoru sunucuları yapay zeka sayesinde anahtar kelime ile müşteri ihtiyacı arasında bir ilişkilendirme yaparak doğru web sitesine ulaşmasını sağlar. Bu olay bir öncelik sıralaması ile görüntülenme imkanı verir. Şayet;

 • Web sayfası, kullanıcı platformuna cevap verecek moderniteye sahip değilse,
 • İçerik yönetimi doğru ve etkin tanzim edilmemişse
 • Hızlı bir şekilde site yüklenemiyor ve görüntülenemiyorsa

kullanıcı kısa sürede siteyi terk edecektir. Bu durum arama motorları tarafından siteniz ön sıralarda / ilk sayfada değil daha gerilerde görüntülenir. Kullanıcı ise, ihtiyacı ile buluşmak üzere ilk sayfa ve ilk sırada görüntülenen firmaları tercih ederek ihtiyacını karşılayacaktır. Geride sıralanmış siteleri görüntüleme ihtiyacını bile duymaz. Arama motoru optimizasyonu (SEO) olarak da adlandırdığımız bu konu tüm web tasarım ajanslarını ilgilendirmektedir. Web tasarım Ankara bölgesi genel hizmetini sunarken profesyonel ekibimizin bu konuda ki başarısı bizleri gururlandırmaktadır.

Yukarıda verdiğimiz bilgilerde göstermektedir ki dijital ortamda ticaret yapmak için web sitesi sahibi olmak gerektiği ama bunun da yeterli olmayacağıdır.

 • Web sitesi tasarımı
 • Kurumsal kimlik
 • Logo tasarımı ve bunlarla ilgili gerekli görsel çalışmalar
 • İçerik yönetimi
 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO – Sektörde ilk sıralarda görüntülenme imkanının sağlanması)
 • Sitenin bakımı ve güncellenmesi
 • Sektörde Kriz Yönetimi Desteği
 • Danışmanlık
 • Hosting

gibi hizmetler ajansımızdan alınabilir.

inşaat firması web tasarımı
web tasarımı ankara
web tasarımı izmir

Övünç Güven Ersoy Web Tasarım Ajansı ANKARA’ da aktif olarak, dijital  dünyada ticarette bulunmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlara, eğitimli, deneyimli uzman personel ile yıllardır hizmet vermektedir. Sektörde ki rekabet ortamında başarılı ve güvenli bir e-ticaret yapabilmeniz için web sitesi hizmetlerini tüm gerekleri ile sağlamaktayız. Ancak, firma, kurum ya da kuruluşlarca tamamen farklı ve özel web tasarlanması talep edilirse bu konuda da oldukça başarılı çalışmalar yapabiliriz. Çünkü Özel web tasarımının diğer web tasarımlarından farklı olarak kurum, kuruluş veya firmalara getirilerinin neler olabileceğinin farkındayız. Kurum, kuruluş veya firmanızla özdeşleşecek tamamen özel web tasarımı gerçekleştirecek bilgi deneyim ve uzman personele sahibiz. Beklentimiz, sadece bir tıkla bize ulaşmanızdır.

Profesyonel ve mobil uyumlu kurumsal web tasarımı çalışmalarımız ile başarı sağlamak için bizlere ulaşınız.