Web Tasarım Ajansı

web tasarım ajansı

İnternet ortamının oluşturduğu sanal dünyada, çok farklı sektörlerde ve yine farklı konseptler üzerinden faaliyette bulunan, ticaret yapan, haber, bilgi, ürün ve hizmetler sunan sayfalar topluluğunu web sitesi olarak isimlendirmekteyiz. Bu web sitelerini teknolojik gelişmelerin sunduğu yeniliklerle tasarlayan, güncelleyen, çok daha etkili, pratik, pazarlama ve reklam yöntemleri kullanarak sunan ve site sahiplerine danışmanlık hizmeti de veren firmaları web tasarım ajansı olarak nitelendirmekteyiz. İnternette faaliyette bulunabilmek ve kurumsal niteliklerinizi ortaya koyabilmek için ürün, marka ve hizmetlerinizle ilgili muhakkak bir web sitenizin olması gerekiyor. Elbette tek başına sitenin olması demek firmanızın e-ticarette başarılı olabilmesi anlamına gelmez. Sitenin içerisinde rakiplerinizden ayrılıp öne çıkmanız için teknik detayda yapılması gereken başka işler de vardır.

 

Kurumsal kimliğinizin sitenize etkin olarak yansıtılması çok önemlidir. Ürün ve hizmetlerin etkili bir görsellik ile akılda kalıcı olması sağlanmalıdır. Ayrıca bir slogan belirlenmesi çok etkilidir. Arama motorlarında, sektörde en üst sırada müşterilere ulaşabiliyor olmanız gibi. Üretim ve pazarlama faaliyetlerinizin sınırlı bir alandan dünyanın dört köşesinde biliniyor ve aranıyor olmanız gibi. Üstelik, çok büyük reklam giderleri ödemeden daha düşük maliyetle ve çok daha geniş bir alana yayılarak daha fazla müşteriye ulaşma imkanı sağlanmış olması gibi. Buna da SEO (arama motoru optimizasyonu) adını veriyoruz.

 

web tasarım ajansı

 

Şirket yöneticileri şirket yönetme sorumluluk ve gereklerini yerine getirirken yapmakta olduğu faaliyetleri bırakıp da bu işlerle uğraşmaya çoğunlukla zaman ayıramaz. Bu sebeple, web tasarım ajansı olarak eğitimli, tecrübeli ve yaratıcı fikir sahibi uzman personeli ile teknik yöntemleri de kullanarak firmaların e-ticarette çok daha başarı olmaları ve sektörden daha büyük bir pay almalarına yardımcı oluyoruz.

 Web tasarım ajansı olarak; firmaların kurumsal kimliklerini koruyoruz. Marka ve ürün tanıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Sanal dünyada bir tık ötedeki müşterilere ulaşma ve onların nezdinde kurumsal kimliğinizin güçlenmesine imkan sağlıyoruz. Pazardaki rekabet ortamında öne çıkmanıza ve pazar payınızın büyümesine katkıda bulunuyoruz. Pazardaki gelişmelerden firmaları bilgi sahibi yapıyor, sektörde oluşabilecek risklerden önce firmaları haberdar ediyor ve  risk yönetiminizi üstleniyoruz.  Sektörde kalıcılığınızı sağlayarak kar payınızın artması için gerekli tüm destekleri sağlıyoruz.

Web Tasarım Ajansı Olarak Sunmakta Olduğumuz Hizmetler

1. Web Sitesi Tasarımı

Firmanız, ürün ve markalarınız için e-ticaret faaliyetlerinde başarılı olmanızı sağlayacak, zengin görsellik ve mesaj içeriklerine sahip, etkili ve akılda kalıcı özelliklerde web siteleri tasarlıyoruz. Sayfanız için gerekli olan kurumsal kimlik   (Antetli kağıt, kartvizit, zarf, e-posta imzası, fatura, bayrak, flama, tabela, sunum şablonları, dosya klasör sırtlığı, yaka kartları, rozet, promosyon tasarımları, araç üstü grafik tasarımları), logo tasarımı ve bunlarla uyumlu içeriklere sahip mesaj / slogan yaratıyoruz.

 

profesyonel-web-site-tasarimi, web tasarım ajansı

 

2. İçerik Yönetimi

Sitenizde yer alması gereken içerik metinleri firma, marka ve ürün açısından çok büyük önem arz eder. Çünkü sektörde, benzer ürün ve hizmetleri sunan diğer firmalar arasından ayrılıp ön plana yükselmenize imkan verecek unsurlardan biri de kurumsal kimliktir. Logo tasarımı ve markalaşma ile özdeşleşen ürün ve hizmeti anlatan metin içerikler çok önemli bulunmaktadır. Bu içerikler de tarafımızdan hazırlanır. Web tasarım ajansı olarak talep eden müşteriler için web sitesi tasarımını, içerik metinleri de dahil anahtar teslimi olarak da sunmaktayız.

 

content management, web tasarım ajansı, web design agency

 

3. Web Sitesi Güncelliğinin Korunması

Web tasarım ajansları zamanla güncelliğini kaybeden ya da ürün veya marka değişim ve çeşitliliğine bağlı olarak yapılması gerekli düzenleme ve güncellemeleri yapma hizmetini de sunarlar. Bu güncellemeler veya değişiklikler yapılmadan bir sonraki maddede anlatılacak arama motoru optimizasyon işleminin yapılmasının hiçbir faydası yoktur. Başka bir deyişle piyasa çarklarının hızına yükselmeden kendi çarkınızın sektörle uyumlu olarak çalışması mümkün olmaz. Aksine o çarkların arasında dağılırsınız. Web tasarım ajansı olarak hizmet verdiğimiz firmalarla yakın teması sürdürmekte ve site güncelleme / değişiklik hizmetlerini de sağlamaktayız.

 

4. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Site yapan tasarım ajansları tarafından yürütülen en önemli hizmetlerden biridir. Sektördeki faaliyet alanınızda, müşteri ya da ihtiyaç sahibinin rekabet etmekte olduğunuz firmalardan daha önce sizi görüntülemesi ve arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer almanız için yapılan bir çalışmadır. Şayet, arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almaz iseniz, müşteri arama motoru sonuçlarında ilk sayfada yer alan firmalara göz atıp çözümünü bu firmalarda aramaya yönelebilir. Yani firmanız arama motoru 10.ncu sayfasında yer alıyorsa belki de ürün ve hizmetinizle ilgili web sayfanıza ulaşım yapılmadan önceki sayfalarda yer alan firmalarla iş bitirilmiş olur. Bu sebeple SEO hizmeti çok önemlidir ve tecrübeli, birikimli profesyonel firmalarla çalışmak yararlı olur. Web tasarım ajansı olarak bu konuda oldukça tecrübeli ver birikimli olarak SEO hizmetini vermekteyiz.

 

arama motoru optimizasyonu

 

5. Hosting

 

Hosting, internet ortamında web sayfasının yayınlanmasına imkan veren hizmettir. Web siteleri, sunucu olarak adlandırılan bilgisayarlar üzerinde barındırılırlar. Hosting hizmeti; Kurum, kuruluş, firma veya kişilere ait web sitelerinin / sayfalarının internet ortamında görüntülenebilmesi için gereken teknoloji ve hizmetleri sağlayan işletmelerdir.  İnternet kullanıcıları arama motorları üzerinde sadece web sitenize ilişkin domain adresini ya da anahtar arama kelimesi kullanarak ulaşırlar. Hosting hizmeti aracılığıyla sayfanızı / sitenizi görüntülerler. Web tasarım ajansı olarak sizlere hosting hizmetini güvenli ve oldukça ekonomik olarak sunmaktayız. Hosting hizmetimizden memnun kalacağınızı garanti ediyoruz.