Gerçekleşen logo tasarımlarımızdan bazıları:

Logo Tasarımı Nedir?

Logo tasarımı nedir diye sorulduğunda akla ilk gelmesi gereken cevap markanızı temsil eden en değerli görsel unsur logodur. Hizmetinizi veya ürününüzü siz yokken sizi temsil eden tek materyaldir logo tasarımıdır. Profesyonel logo ile akılda kalıcı olun. İş hedeflerinize uygun kurumsal algıya sahip logo tasarımı çözümlerimizle tanışın. 18 yıldır tasarladığımız logolar günümüzde kullanılmaya devam ediyor. Bir çok müşterimiz logo tasarımlarına sahip çıkarak ithalat ve ihracatta başarı sağlamaya devam ediyorlar. Profesyonel tasarım ajansı olarak logo çalışmalarını önemsiyoruz. Çünkü biliyoruz ki şirketleri iyi temsil etmek, insana hizmet etmek demektir. Doğru logo tasarım çözümlemesi, doğru hedef kitleye ulaşır. Anlaşılabilir ve farklı olmalıdır.

logo tasarımı nedir

Amblem Tasarımı Markalar İçin Çok Önemli

Sürekli değişen dünyamızda logo, marka kimliğiniz istikrarlı ve kalıcı olmalı. Her markanın ürün ve hizmetine saygı duyuyoruz. Bu sebeple firmaların değişmeyecek en temel varlığının logo tasarımı olduğuna inanıyoruz. Vizyonumuz bize, işimizi teknik anlamda disiplinli ve titiz çalışma imkanı veriyor. Sade logo tasarım en etkili tasarımdır. Felsefemiz doğrultusunda logo tasarımı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü sadelik güçtür. Dev markalar bile sadeliğin gücünü fark etmişlerdir. 100 yıllık markaların hala yaşaması, reklam ve kimlik çalışmaları sayesindedir.

logo tasarımı nedir

Kurumsal Kimliğin Neresindedir?

Evet, logo tasarımı kurumsal kimliğin ilk adımıdır. Logonuz firmanızın yüzü ise kurumsal kimlik tasarımı da duruşunuzdur. Bunları dikkate alarak hedef kitlenize, müşterilerinize kendinizi doğru ifade edebilirsiniz. Böylelikle logo tasarımı ile ürün / hizmetlerinizi dijital platformlarda çok daha iyi anlatırsınız. Geleceğin peşini bırakmayan gerçek bir logo tasarım unsuru olan bu çalışmalar, her markanın, ürünün, hizmetin bir parçası olmaya devam edecektir. Dijital varlıklarınızın çok değerlisi bu simgesel logo çalışmalarıdır. 

Uygulamalar göstermiştir ki logonun boyutları ve logoyu oluşturacak renk seçim ve renk miktarları çok önemlidir. Logonun sanal ortam üzerinde yada kağıtta, afişte, giyim kuşam üzerinde yada taşıyıcı araçlar üzerindeki boyutları bu kullanım ortamlarına bağlı olarak değişir.

Püf Noktaları

  • Detaylarda, gereksiz ayrıntılardan uzak algılaması kolay bir sadelikte olmalıdır.
  • Özgün logo tasarım olmalıdır. Daha önce kullanılmış, çok bilinen amblem ve çizgilerinden kaçınılmalıdır. Kuruma marka ve ürüne özgü ve çalışılan sektörde bulunmayan, anlam yüklenmiş simge olarak özgün olarak tasarlanmalıdır.
  • Amblem / Logo da tasarımcının bir şaheser yaratmış olması çözüm değildir, kurumla özdeşleşmiş, kurum veya ürünü anlayabilme imkanı verecek bir simge yaratmış olması önemlidir.

 

Daha farklı bilgi edinmek isterseniz wikipedi sayfasındaki logo tasarımı nedir başlıklı makaleyi ziyaret edebilirsiniz.

En iyi markaların sahip olduğu logoları incelemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Ve çizimlerine ulaşmak için de bu siteyi inceleyebilirsiniz.