Profesyonel Logo Tasarım Çalışmalarımız Ankara’ya Yakışır.

Logo Tasarım çalışmalarımız Ankara’ya yakışır mottosuyla İzmir ve İstanbul’dan sonra işte buradayız. 18 yıl tecrübeyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte orijinal ve etkileyici projeler ürettik ve bir çok danışan firmaları mutlu ettik. Ticaret yapan veya yapmak isteyen her türlü kurum veya kuruluşun rekabet ortamında başarılı olabilmesi, bir marka yaratabilmesi, ticari faaliyetinin devamlılığını sürdürebilmesi için kurumsal kimlikleriyle uyumlu bir logoya sahip olması gerekir. Çünkü logo olmadan bir marka yaratmak mümkün değildir. Bir şirketin dışa bakan yüzü olarak ifade edebileceğimiz logo tasarımı, sıradan bir imge olmayıp, grafik tasarımı, uygun renk seçimi, marka kimliğine uygunluğu gibi özellikleri bakımından eğitimli, hayal gücü yüksek, yaratıcı fikir sahibi grafik tasarımcılar tarafından gerçekleştirilir. Ama öncelikle logonun pazarlamada ki önemini ortaya koyabilelim ki, bir logonun niçin bir tasarım ajansında yapılması gerekliliğinde hem fikir olalım.

logo tasarım ankara

Rekabet ortamında faaliyet gösteren şirketler, çok iyi bir pazarlama yöntemi kullandıklarında rakiplerinin önünde yer alabilirler. Pazarlama stratejisinin uygulanmasında öncelik ise müşteriye kolaylıkla ulaşabilmektir. İkinci basamak ise müşteriye güven duygusunu verebilmektir.

Güven duygusu oluşturmada şüphesiz ki piyasaya sunulan marka veya hizmetin müşterinin tüm beklentilerine cevap vermesi büyük önem taşır. Ürün veya hizmet ihtiyaçları ne derece karşılıyorsa, müşteri de şirketin ürün veya hizmetle ne kadar ilgili olduğu konusunda olumlu kanaat oluşur. Çünkü, müşteri memnuniyetini tesis eden şey, şirketin marka ve hizmetle ilgili yeterliliğidir. Şirketin görevi ise, hem güven duygusunu yaratmak ve hem de hatırlanabilir olmak bakımından müşterilere doğru mesajları uygun vasıtalarla iletmesidir. Burada ifade etmeye çalıştığımız özelliklere dikkat edilirse aslında biz bir logonun sahip olması gereken özelliklerini anlatıyoruz.

Pazarlama stratejilerinde, logonun imgesel özelliklerinin vazgeçilmez olduğunu vurgulamak istiyoruz. Yani, logo pazarlama stratejilerinin en önemli bir basamağı ve vazgeçilmezidir diye özetleyebiliriz. Bir pazarda yer alıp ticari faaliyette bulunacaksanız bunu logo olmaksızın gerçekleştirmeniz oldukça zordur. Ürün marka ve hizmetinizle ilgili, basit ve akılda kalabilen, güven verici, rekabet ortamında önde yer almanızı sağlayacak bir logoya her zaman ihtiyaç duyacaksınız.

İzmir ve İstanbul’dan sonra Logo Tasarım Ankara

İhtiyaç sahipleri size ulaşmadan önce birazda logonuza dayanarak şirketiniz hakkında bir izlenim oluşturur. Logonuz ilgi çekici ise muhtemeldir ki öncelikle ihtiyaçlarının çözümü için size ulaşacaklardır. Marka yaratmak istiyorsanız bir logo gereklidir ve müşterinin size ulaşmasına imkan veren en kısa yoldur. Logo tasarım Ankara.

Logo tasarım Ankara Müşteri sadakatini oluşturmanın en önemli unsuru müşterinin ürün ve hizmetle ilgili ilk izlenimidir. Burada ilk izlenim olumlu ise müşterinin belleğinde kalacak olan şey şirketinizin logosudur. Müşteri sadakatinin kalıcılığı en kolay şekilde zihinlerde logo imgesi üzerinden gerçekleşmektedir.

logo tasarım ankara

Logolar şirket ile ilgili web siteleri, kurumsal kimlik çalışmaları kapsamında kartvizitten tüm kırtasiye malzeme ve broşürlerine kadar, kıyafet ve araç gereçler üzerinde yer almada dahil afişler, posterler yada reklamlarda yer alırlar. Aslında firmanın dışa dönük yüzünü göstermektedirler. Şirketin en kolay tanınma aracıdır. Dünyanın en iyi ürününü üretiyor da olsanız, onu markalaştırabilmek için etkin bir logo tasarımınız yoksa boşa çaba sarf etmiş olursunuz.

Müşteriler kaliteli ürün veya hizmeti, kullanılan logo üzerinden ilişkilendirmeye meyillidirler. Bu sebeple, logo sıradan bir imge olmayıp, eğitimli, deneyimli ve profesyonel tasarımcılar tarafından şekillendirilmelidir. Profesyonelce tasarlanmış logolar insanların dikkatini daha kolay çekebilir.

Övünç Güven Ersoy Tasarım Ajansı Ankara’da konuşlu olarak, ticari faaliyette bulunan veya bulunmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlara, eğitimli, deneyimli uzman tasarımcılar ile yıllardır hizmet vermektedir. Sektörde ki rekabet ortamında başarılı ve güvenli bir şekilde ticaret yapabilmeniz için gerekli olan ve kurumsal kimliğiniz, marka/ürün ve verdiğiniz hizmetle bütünleşen logo tasarımını bütün gerekleriyle sağlamaktayız. Kurum, kuruluş veya firmanızla özdeşleşecek, ürün/marka ve hizmetle uyum içinde logo tasarımı gerçekleştirecek bilgi deneyim ve uzman ekibe sahibiz. Beklentimiz, sadece bir tıkla bize ulaşmanızdır.