Kişisel Web Sitesi

Şahıslar kişisel web sitesi kullanarak hem ticaret ve hem de yeteneklerini sergilemektedirler. İnsanların hayatında önemli bir özellik haline gelen, uzmanlık ve yeteneklerinden para kazanma çabası kişisel web sitesi yaptırmakla başlıyor. Zaten girişimci ruhunu sergilemenin en iyi yanı bir kişisel web sitesi edinmektir. Birey ağırlıklı olarak kurulan bu siteleri biz kişisel web sitesi altında tanımlamaktayız. Kişisel web sitesi kurulmasında bir diğer düşünce, ortak ilgi alanlarına sahip insanlarla iletişime geçmek için bir platformun oluşturulmasıdır. Aynı çalışma alanlarında faaliyette bulunan ya da ilgi duyan, aynı deneyim süreçlerinden geçmiş, bazen duygusal olarak aynı şeyleri hisseden insanlar, kişisel web sitesi üzerinden bir ağ oluşturmak suretiyle kolayca iletişime geçerler.

kişisel web sitesi tasarımı

İnsan yaşamını ilgilendiren hemen her konuda kişisel web siteleri oluşturulabilir. Kariyer pazarlaması imkanına kavuşmanın yanında, tanıtmak, öğretmek, bilgilendirmek, fikir alış verişlerinde bulunmak, yardımlaşmak, dayanışmak v.b. amaçlar için de kişisel web sitesi kurulabilir. Bu siteler şahısların dünyanın hemen her yerindeki farklı kültürdeki insanlarla iletişime geçmesine ve paylaşımlar yapılmasına olanak sağlar. Kültürler arası bir sosyalleşme sürecine geçişi kolaylaştırır.

Kişisel web sitelerinde,

 • Ana sayfa
 • Biyografi
 • Çalışmalar / ürünler / hizmetler
 • Fotoğraf ve video galerisi
 • Blog
 • İletişim
 • Sosyal medya hesap bilgileri

gibi benzer başlıklar olabildiği gibi, şayet bireysel pazarlama veya satış beklentileri söz konusu olursa başka ilave eklentilerle çoğaltılabilir. Ama her halükarda web sitenizin kurulma amacının ne olduğunu açıklayan (bilgilendirme, tanıtım, yardım ya da satış v.b.) yansıtan doğru mesaj veren görsellik ve slogan da bulunmalıdır.

Mesela, sanatsal faaliyette bulunan kişiler, kişisel web sitelerini kullanarak eserlerini sitelerinde sergileme imkanı bulurlar. Ayrıca ziyaretçi beğenileri üzerinden çalışmalarıyla ilgili değerlendirme ortamı da yaratmış olurlar. Bu aynı zamanda onların sanatsal çizgide kendi yön ve hedeflerini daha net bir şekilde belirleme imkanı verir. Kişisel web siteleri satış yapma imkanı da sunmaktadır. Bu örneği diğer meslek grup veya bireysel amaçlı web edinme çabaları içinde çoğaltmak mümkündür.

Kişisel web sitesi oluşturulmasının faydalarını gözden geçirerek konuyu aşağıda biraz daha açıklayalım.

Kişisel Web Sitesinin Faydaları

Benzer makalelere göz gezdirildiğinde görülecektir ki, herkesin Kişisel web sitesinin faydaları konusunda çok değişik düşünceleri vardır. Bunların her birinin haklı gerçekliği de söz konusudur. Bu faydalardan bir kaçı hakkında açıklama yapmak yararlı olacaktır.

 • Kendi kararınızla ve istediğiniz gibi özgür bir iletişim ortamı yaratma imkanına kavuşmuş olursunuz. Çok sınırlı çevre ortamında yeterince fikir ve görüş birliği oluşturmanıza imkan sağlayamadığınız durumlarda, çok daha geniş bir kitleye ulaşma ve özgürce paylaşım yapma imkanı elde edersiniz. Etkili bir yöntemle web sitenizi kullanabilirseniz çok daha doğru geri besleme bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 • Sahip olduğunuz kültür ve toplum yaşantısında yeterince açıklayamadığınız düşünce, fikir ya da renkleri açıklama imkanı bulursunuz. Bu size yeryüzünde hangi kültürün bir parçası olduğunuz konusunda bilgi sahibi olma imkanı sunar. Kendinizi daha da geliştirip, büyümenize imkan sağlayacak kültür ve toplumlarla iletişim kurmanıza imkan sağlar.

 • Uzmanlık alanınızdaki bilgi, deneyim ve tecrübelerinizle pek çok insana ulaşarak onlara yardım etme şansı elde etmiş olursunuz. Bu sizi çok daha başarılı araştırmalar yapmaya sevk ederek ve bilim ve insanlığa katkı sağlayan insanlar arasında yükselmenize yardımcı olur.

 • Tarafınızdan güncellendiği sürece çalışmalarınız için çok iyi bir arşiv özelliği sağlar.

 • Kişisel web sitesi, sizinle ilgili en iyi referanslardan birini teşkil eder.

 • Uzmanlık alanınız, bu alandaki çalışmalarınız varsa makaleleriniz, kazandığınız ödüller ve bunlarla ilgili paylaşım veya medyada yer almış haberler v.b. sizin hakkınızda güvenin oluşmasına yardımcı olur ve siteniz gerçekten bir anlam kazanır.

 • Kişisel hobileriniz ile ilgili paylaşımlar yaparak, yeni dostlar edinebilir, sosyal çevrenizi genişletebilir ve kişisel zenginliğinizi artırabilirsiniz.

 • Bir konuda sesinizi toplumun büyük kısmına ulaştırma imkanı kazanabilirsiniz, bazı konularda toplum desteğini arkanızda hissetme ortamını sağlar. Yalnız olmadığınızı anlamak gücünüze güç katar.

 • Kişisel web sitesi sayesinde kendinizi geliştirerek dijital dünyada daha büyük çalışmalar için imkan sağlayabilirsiniz. Bu faaliyet yeni bir amaca yöneliminizi sağlayabilir mesela e- ticaret alanında daha büyük işlere girişmenize sebep olabilir.

Pek Çok Meslek Grubu Kişisel Web Sitesine İhtiyaç Duyar

Sanatçılar toplumu eğitir, bilgilendirir, kültürün yerleşmesine ve gelişmesine katkıda bulunurlar. Eserleriyle insanlara mesajlar verirler, ruhlara hitap ederler. Niçin bir kişisel web sayfaları olmasın?

Doktorlar, uzmanlık alanı ve kazanımları ile, niçin sağlıkları için bilgi edinme ihtiyacı olanlara anında ulaşıp onlara yardımcı olmasın. Sağlık sorunlarını çözmede yardımcı olmasın?

Avukatlar, günümüzde giderek artan hukuksal sorunlar için mesafeleri ortadan kaldırıp ihtiyaç duyanlara niçin bir tık kadar yakın bir mesafede bulunmasın?

Mimarlar, İç Mimarlar, dekoratörler tasarım ve çözümlerini yaşam ortamlarımızı renklendirmek için neden bizlere kolayca ulaşabileceğimiz, danışabileceğimiz bir tık mesafede bulunmasın?

Günümüzün yükselen mesleği yaşam koçları, insanların ruhsal olarak tıkandığı noktada vereceği hizmetle neden engelleri aşmaya yardımcı olacak bir tık mesafede yer almasın?

Sevgili Hayvanseverler. Niçin yaşamınızın bir parçası olmuş olan güzel dostlarınız için bir web sitesi sahibi olmayasınız? Doğa ve yaşama bütün canlıları ile sahip çıkmanın mücadelesinde bu varlıkların eşsiz güzelliklerini yansıtarak katkıda bulunmayasınız?

Tasarım Ajansı olarak; dijital ortamda bireylere istedikleri amaçları gerçekleştirecek özgür bir alan yaratmak ve meslek grubu uzmanlarını ihtiyaç sahipleri ile buluşturmak için kişisel web sitelerini bütün gerekli kriterleri ile sunmaya hazırdır. Sadece bir tık uzağınızda bize ulaşmanızı bekliyoruz.

Web sitesi örneklerimiz için aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.