Grafik Tasarım Ne İçindir?

Satış içindir. Sanat ve bilim içindir. Düşünürler için değil, sanatçılar içindir. Grafik tasarım enerjiyi yönlendirmek içindir. Hayalleri zenginler içindir. Resim çizemeyen çocuklar içindir. Karmaşık sorunları çözmek içindir. Kendini adamışlar içindir. Yalnızca ana sayfa içindir. Detaylarda yönlendirme içindir. Tüm bir ömür içindir.

 

Grafik Tasarım Başarı İçindir.

grafik-tasarim-izmir

Grafik Tasarımlar İzleyiciyi İletişim Sürecine Dahil Etmek İçindir.

Sadece referans içindir. Yaşamın güzelliği içindir. Fikrinize hizmet etmek içindir. Teşhis etmek, bilgilendirmek, sunmak ve tanıtmak içindir. Tutunamayanlar içindir. Müşteri içindir. Pazarlama içindir. Tasarımcılar içindir. Sadece sunum yapmak içindir. Devrim içindir. Herkesin rahatı içindir. Bilgiyi, fikirleri, ve duyguları somutlaştırmak içindir. Mutlu hizmetkârlar içindir. Herkes içindir. Kayda geçmesi içindir. Grafik gerçektir.

 

 

grafik-tasarim-nedir_grafik_tasarım

 

 

Alice Twemlow tasarımcının el kitabında bu şekilde açıklamış grafik tasarımın ne için olduğunu. Gerçeğe göre grafik tasarım iyi ki var çünkü günümüze kadar hiç solmamış hep canlı kalmış bir biçemdir. Herkes tarafından her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Tıpkı bir yazı gibi.

 

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritim, ve birlik geçerlidir. (Wikipedi)

 

 

Düşüncelerinizi Paylaşın