It Cranes Logo ve Kurumsal Kimlik

Logo ve kurumsal kimlik projelerimizden bir tanesi de It Cranes’tir. It Cranes, Group Iti isimli grup şirketine ait vinç sektöründe faaliyet gösteren bir markadır. Bu markanın logo ve kurumsal kimlik tasarım çalışmaları tarafımızdan yapılmıştır. Portekizli firma Asya ve Avrupa’da varlık göstermektedir. Logo ve kurumsal kimlik çalışmaları kapsamında, antetli kağıt tasarımı, kartvizit tasarımı, cepli dosya tasarımı, broşür ve katalog tasarımlarının konsept tasarımı, fabrika iç ve dış uygulamalar olmak üzere bir takım görsel tasarım çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca logonun en etkili kullanım yerlerinden biri olan vinçlerin üstündeki operatör kabini ve balkondaki kullanımları da hassasiyetle çalışılmıştır.

Sektördeki rekabet söz konusu olunca, logonun sportif ve enerji barındıran bir yapıya sahip olmasını önerdik. Renk ile bunu daha aktif hale getirerek, dinamik ve dengeli bir kurumsal kimlik oluşturmayı başardık. Logonun silüetinde bir vinç olması, sektörel bir bilgi vermektedir.

 

Vinç Sektörü için Logo ve Kurumsal Kimlik Algısı

 

Müşterilerimiz için sektörlerine uygun ve kendi kurum kültürünü oluşturacak markalar çizerken, stratejiyi çoğu zaman potansiyel hedef kitle üzerinde kafa yorarız. Bu strateji doğru markalar çıkarmamıza yardımcı olur. Zaman zaman da marka çalışmalarımız bu logo tasarımındaki algı gibi genç ve enerjik bir yapıya sahip olmaktadır (Vinç sektörü ağır endüstriyel olmasına rağmen).