ESC Kurumsal Katalog Tasarımı

Kurumsal Katalog Tasarımı, İzmir’de profesyonel hizmet veren su arıtma teknolojisi firması ESC için yapılmıştır. 64 sayfa olan bu kurumsal katalog tasarımı, şirketin verdiği hizmetleri anlatmaktadır. Bunun yanı sıra ESC, katalog tasarımı ile pazara bilgilendirici ve rehber niteliğinde bir kaynak sunmuştur.

Endüstriyel su arıtma cihazları ve kimyasının satışını ve teknik desteğini sunan değerli müşterimiz ESC, katalog içeriğinde kurumsal tanıtımını yapmaktadır. İlerleyen sayfalarda teknik detaylar ile beraber, ihtiyaca yönelik hangi hizmetlerin verilmesi gerektiğinden de bahseder.

Organize Sanayi Bölgelerinde geniş referanslara sahip olan şirketin, bu kurumsal katalog tasarımı öncesinde kurumsal kimlik tasarımını da hazırladık.

Bir pazarlama aracı: Kurumsal Katalog Tasarımı

Şirketlerin ürün ve hizmetlerini tanıtması iki yönden gerçekleşir: Geleneksel ve dijital. Gerilla pazarlama aracı olan katalog tasarımları, çok eskiden bu yana hala değerini ve etkisini yitirmemiştir. Diğer yandan dijital internet şirketlerinin de günümüzde varlık göstermesi bu tip geleneksel katalogları dijital dünyaya taşımıştır.

Biz bir tasarım stüdyosu olarak, bu ikilemi şu şekilde bir araya getiriyoruz: Firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtan bu kataloğun, kullanım yerlerine göre hem dijital PDF formatında hem de matbaa baskısı formatında hazırlıyoruz. Böylelikle matbaaya girmek istemeyen müşterilerimize, web sayfalarında “online katalog” başlığı altında yer vermelerini sağlıyoruz.

Bazı kataloglar gerçekten pazardaki rekabete ışık tutacak nitelikte olmalı. Bu müşterilerimizi hep marka yolunda bilinir yapar. Şirket katalogları, müşteri ve başka firmalara örnek teşkil ederse başarısına ulaşır. Ajans olarak bunun bu şekilde olması gerektiğine inanıyoruz. Dolayısıyla katalog içerikleri özgün ve akılda kalıcı bir şekilde hazırlanıyor.

Tarihe baktığınızda şirketler gerçek ve kalıcı tanıtımı gerilla pazarlama tekniği ile yakalıyor. Katalog tasarımı işte bu pazarlama araçlarından biridir. Stüdyomuzun önemli hizmetlerinden biri de katalog tasarımıdır. İdeal bir katalog tasarımı ortalama 16, 32, 48, 64 sayfalarındadır. Bu sayfalardaki kataloglar kullanıcıyı sıkmaz.

Tasarımların ciltlemesi de imaj olarak oldukça önemlidir. Burada Amerikan Cilt dediğimiz yapıştırma tekniği kullanılmıştır. Biz kurumsal firmalar için spiralli bir sunumu asla önermeyiz. Bu ciddiyetten ve samimiyetten uzak bir imaj olur. Şirketler bu tip kurallar hakkında tasarım stüdyomuzdan bilgi alabilirler.