Cemler Transport Kimlik Tasarımı

cemler-nakliyat-kurumsal-kimlik-izmir

Bir nakliye firması olan Cemler, yeni kurumsal kimlik tasarımı için karar aldığında, oldukça eski ve rekabet ortamında silik bir görüntüye sahipti. Sektördeki yoğun potansiyeli, oluşturulması planlanan yeni kimlik tasarımı ile daha iyi kullanabileceğinin farkına vararak ajansımıza geldi. Böylece biz de uzmanlık alanımız olan kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarına başlayarak, müşterimize, şirketinin imajı için tam doğru bir duruş sergiledik.

 

 Yol Çizgilerinden Şirket Kimlik Tasarımı

 

Müşterimizin iş tanımına bakıldığında, yol, oldukça baskın bir kavram. Cemler için algı çalışmasına yol çizgilerini dikkate alarak kendileri için bir “C” çizmeye karar verdik. Akılda kalıcı ve sade bir imaj oluşturmak için bu çizgiler bize yardımcı oldu. Yeşil rengin doğayla iç içe olduğu algısı ise bir gerçek. Bunun yanında da insanların emanet ettiği ürünleri sizin varış noktasına kadar güven ve huzurla taşımanız da yanında bir diğer görev tanımıdır. Yeşil renginin seçilmesinin sebebi de budur.

Uzaklık ve yakınlık kavramları da müşterimizin bir diğer görev tanımlarındandır. Bu durum logonun minimum yakınlıkta ve maksimum uzaklıkta rahatlıkla algılanabilecek bir logoya sahip olmasını ortaya çıkardı. Yol çizgilerinden esinlenerek oluşturduğumuz “C” amblemi bu tanım için doğru bir yaklaşım.

cemler-nakliyat-logo-tasarimi
sade-etkili-logo-ve-kurumsal-kimlik
profesyonel-logo-tasarimi-izmir
transport-logo-uygulama

Daha Fazla Logo Tasarımı